Nie je ľahké nahradiť kvaliný materiál iným

Potešiť najbližších pri príležitosti ich sviatku alebo si len tak urobiť radosť a objednať si niečo pekné pre seba môže byť fajn, v oboch prípadoch však musíme myslieť na to, ako tovar zabalíme, aby sa cestou k adresátovi nepoškodil. Najlepšie je spoľahnúť sa na plastové obálky, tie s bublinkovou fóliou na vnútornej strane, ktoré aj krehký predmet udržia v celku.

Zabaliť do obálky a poslať

Bublinkové obálky sa vyrábajú z plastu, ich rozmery majú niekoľko variantov, čo je fajn, lebo tak máme možnosť vybrať si tú rozmerovo najvhodnejšiu. Vonkajšia strana je najčastejšie v bielej farbe, plast je veľmi odolný voči preniknutiu vlhkosti, prachu, drobným nečistotám ale aj hmyzu, lebo sú vybavené lepiacom pásikom, ktorý ich spoľahlivo uzavrie. Vnútro je v čiernej farbe, to je z dôvodu zachovania diskrétnosti zásielky.

Prepravcovia balíky triedia a prehadzujú z miesta na miesto, hľadajú a vyberajú, čo nie je veľmi šetrné, preto sa treba spoľahnúť na bublinkové obálky, aby bublinkové obálky obsah zásielok prežil aj túto etapu prepravy. Vnútri totiž môže byť nejaká bižutéria, knihy, dôležité dokumenty, darčeky najrozličnejšieho charakteru, textilné výrobky a veľa iných drobností, ktoré majú svojho adresáta. Ten by bol rád, ak by sa k nemu dostali bez poškodenia a v celku.

Prepravca s tovarom pre zákazníka

Uzatvorenie obálok môže byť aj formou zipu alebo posuvným jazdcom, ide o opakovane použiteľné spôsoby, na rozdiel od lepiaceho pásika, ktorý je možné zalepiť a rozlepiť iba raz. Všetky sú však spoľahlivé a každý z nich má svoje špecifické použitie. Plast je v tomto prípade veľmi dobrá voľba, pretože počas manipulácie a dlhej cesty k zákazníkovi sa môže stať čokoľvek, no plast je odolný materiál a obsahu obálky sa nedotkne ani voda či nedostane sa dnu nijaká špina, chrobáky alebo nepovolaná osoba. Balenia obálok môžu mať viacero kusov, pretože je to ekonomickejšie a hlavne praktickejšie pre predajcov, ktorí ich denne zabalia veľa, ale aj bežná domácnosť bude mať zásobu pre prípad nutnosti.