Sklo patrí do bežného sortimentu materiálov, ktoré dnes nájdeme takmer v každej polohe

Každý si uvedomuje, že bez zabezpečenia osvetlenia miestností nie je možné v nich vykonávať akýkoľvek druh činnosti, na to využívame umelé osvetlenie alebo zaistením prieniku slnečného svetla do priestoru. Ak tomu bránia materiály, ktoré sú použité, treba ich vymeniť za také, ktoré nebránia prieniku slnečných lúčov, najčastejšie je to sklo. Slnko je počas dňa zdrojom svetla, ktoré preniká do priestorov a zaisťuje ich osvetlenie, ale nie každá miestnosť je v polohe, kde je to možné. Tam si preto musíme pomôcť použitím takých materiálov či riešení, ktoré sú schopné nejaké svetlo prepustiť, napríklad klasické plné dverné krídla odstrániť a namiesto nich osadiť sklenené. Okrem praktického hľadiska spĺňa sklo aj dizajnové požiadavky, je praktické, nadčasové a z hľadiska použitia aj variabilné.

Aj tu nájdeme trocha skla

Sklenené dvere sa vyrábajú v mnohých veľkostiach a v type otváracích alebo posuvných krídel. Z hľadiska bezpečnosti treba použiť aj bezpečnostné sklo, najčastejšie s hrúbkou 8 mm. Rozhodnutie vymeniť dvere za sklenené je pozitívna zmena z mnohých pohľadov, ak predelíte veľký priestor, tak bude každý z nich presvetlený, daný interiér sa stane živším a elegantnejším, ešte výraznejšie bude táto zmena viditeľná vtedy, ak sa rozhodnete pre originálnu grafickú úpravu povrchu skla.

Tradičné a najjednoduchšie je číre sklo, ale dnes je už možné upraviť povrch skla metódou pieskovania, nalepením grafických fólií, priamym tlačením vzorov na sklo či využiť sklenene dvere možnosť farebného skla a podobne. Akýkoľvek spôsob sa v interiéri použije, bude štýlovou zmenou a zároveň priestor aj trocha opticky zväčšia. Pri ich osadzovaní však treba myslieť dopredu a ukotviť ich ešte pred inštaláciou podhľadov, aby potom nevznikli nejaké technické prekážky či komplikácie.

Čisté tvary sú zárukou moderného dizajnu

Otváravé dvere radi vymieňame za posuvné, lebo šetria priestor, sú efektnejšie a zapadnú do dizajnu každého priestoru. Môžu byť orámované hliníkovým profilom alebo sa dá použiť čisté sklo bez rámu, takto dosiahneme čisté línie a pekný, moderný efekt. Odborníci každému zákazníkovi pomôžu s osadzovaním takýchto dverí, aby boli funkčné a kvalitné ukotvené, pretože bezpečnosť je prvoradá.