Osvetlenie do bytu

Žiarovky sú malé elektrické žiariče, ktoré vyžarujú svetlo. Vyskytujú sa v rôznych veľkostiach a farbách a sú používané v mnohých rôznych aplikáciách. Žiarovky sú často používané v domácnostiach, obchodoch, kanceláriách, školách, lekárňach a mnohých ďalších priestoroch. Majú veľmi široké využitie, od osvetlenia domov a obchodov až po osvetlenie reklamných billboardov. Žiarovky sú často kombinované s rôznymi druhmi žiarovkových štítov, aby sa dosiahlo rôznych druhov svetelných efektov. Žiarovky sú často vyrobené z rôznych druhov sklenených alebo plastových materiálov a sú schopné vydávať rôzne druhy svetla. Existujú aj rôzne druhy žiaroviek, ako napríklad kompaktné fluorescenčné žiarovky, halogénové žiarovky, LED žiarovky a žiarovky s vysokým svetelným výkonom (HPS).

žiarovka

Žiarovky s obaleným vláknom sú typom žiaroviek, ktoré sú navrhnuté tak, aby ich možno ľahko skryť za obal. Obalenie vláknom vytvára optické odrazy, ktoré smerujú svetlo v rôznych smeroch. Toto je dobré pre aplikácie, ako sú svetlá, svetelné kužely a iné aplikácie, kde je potrebné svetlo, aby sa rozptýlilo v miestnosti. Obalené žiarovky sú často používané pre vyššiu úroveň svetla ako klasické žiarovky, pretože obalenie poskytuje rovnomerné rozptyľovanie svetla. Sú tiež často používané ako náhrada za tradičné závitové žiarovky, pretože sú ľahko inštalovateľné a zvyčajne majú kompaktnejší tvar. Obalené žiarovky sú tiež efektívnejšie ako bežné žiarovky, pretože obalenie pomáha odviesť väčšinu tepla.

LED

Žiarovky LED g9 majú niekoľko výhod oproti bežným žiarovkám. Prvou je to, že LED žiarovky sú oveľa úspornejšie. LED žiarovky sú oveľa menej náročné na energiu ako bežné žiarovky, čo znamená, že môžu ušetriť veľa energie. Okrem toho sú LED žiarovky oveľa trvácnejšie ako bežné žiarovky. LED žiarovky môžu byť zapnuté až po 15 000 hodín, čo je dlhšie obdobie ako bežné žiarovky, ktoré sú obmedzené na 1000-2000 hodín. Ďalšou výhodou je, že LED žiarovky sú oveľa lepšie pre životné prostredie, pretože neprodukujú žiadne škodlivé emisie. Konečne, LED žiarovky sú oveľa lacnejšie ako bežné žiarovky, čo znamená, že ich môžu ľudia ľahšie získať. Ak hľadáte lacnú a úspornú alternatívu k bežným žiarovkám, LED žiarovky sú skvelou voľbou.