Vyberte správny detský matrac

Pri výbere detského matraca do postieľky alebo detskej postele je dôležité zohľadniť určité faktory. Výber správneho matraca pre vaše dieťa je zásadný, keďže podmieňuje správny vývoj. Dôležitý je aj pokojný spánok dieťaťa. K vytvoreniu vhodných podmienok pre zdravý a kvalitný spánok do značnej miery napomáha aj správny matrac. Ponúkame matrace s antibakteriálnym povrchom, ktoré zamedzujú vstrebávaniu a zachytávaniu sa prachu a podobných nežiadúcich látok vo forme baktérií, roztočov a podobne, ktoré majú neželané účinky na náš zdravotný stav.

detský matrac č.1

Jadro matraca môže vytvárať pružná pena, od čoho pramení aj názov tohto typu matraca, ktorý je označovaný ako penový. Vzduchové kanály zabezpečujú cirkuláciu vzduchu, čo je ďalšou výhodou matracov. Vyberte si tie najideálnejšie pre vaše deti. Povrch matraca je odopínateľný a vyprať ho môžete doma v práčke. Jadro matraca môže byť vytvorené aj z kokosových vláken, z bio peny či iných materiálov, ktoré sú určené na vytváranie jadra matracov. Pre deti je mimoriadne dôležitý správny rast chrbtice. Ak sa chcete vyhnúť ťažkostiam s tým spojenými, uprednostnite kvalitu, ktorá predstavuje správnu investíciu, investíciu do zdravia.

detský matrac č.2

Detské matrace Segum sú vytvorené tak, aby spĺňali určité požiadavky. Zaujímavosťou zostáva, že pre malé deti nie sú vhodnou voľbou mäkké matrace alebo matrace s pamäťovou stopou, ktoré sa naopak vyznačujú svojou popularitou u dospelých. Takže vyberajte skôr tvrdšie matrace, ktoré zabraňujú možným problémom s vývinom chrbtice vo veľkosti detskej postieľky pre bábätka alebo detskej postele pre deti v škôlkarskom či školskom veku. Pre tínedžerov už platia pri výbere správneho matraca iné kritéria. Výbornou voľbou sú už spomínané antialergické matrace ako aj dostatočne vzdušné matrace, ktoré pôsobia priaznivo pre príjemný spánok. Na trhu nájdete aj takzvané pohánkové alebo pružinové matrace a niekoľko ako aj niekoľko ďalších typov detských matracov.