Tiež krútite fidget spinnerom?

Ak sa k vám ešte nedostal ohlas o tejto zvláštne zaujímavej hračke, tak na chvíľu možno neuveríte, čo dnešnú mládež dokáže zabaviť. Jednoducho, ide o 4-5 cm kus plastu, či kovu v rôznych podobách a farbách v strede s guľkovým ložiskom, ktorý dostanete skoro v každom hračkárstve od 4-15 eur. Medzi prstami držíte túto hračku a rozkrútite ju. Ak ste majiteľom spinnera, tak vám viacej vysvetľovať netreba. Avšak je na zamyslenie, že smartfóny a tablety nám ešte celkom nezobrali toľko toho, ak nás dokáže zabaviť v dnešnej dobe aj niečo, čo nemá displej.

spinner

Možno by ste však mali vedieť, že netrvalo dlho a tento hit sa presúva tiež do mobilných aplikacií, kde sa ale podľa môjho názoru, krútenie spinnera v podobe stláčania displeja, vytráca jeho zaujímavosť. Marketing okolo tejto hračky neustále rastie a výrobcovia vymýšľajú. Na trh už prišla dokonca bluethooth verzia ktorá ma v sebe mini reproduktor.

Fidget spinnery sú tu už od 90. rokov, ale reklama robí svoje a tak sa tento boom pretlačil do sveta až o pár rokov neskôr. Určite sme všetci zvedaví, ako dlho táto hračka vydrží medzi nami. Možno priniesla niečo oveľa viac do sveta ako len krútenie. Minimálne v ekonomike to rozkrútila poriadne a medzi výrobcami je to určite výzva, s čím ďalším prísť na trh. Príval lacných spinnerov z Číny je veľký, bez certifikátu CE, ktorý majú mať hračky predávané v Európe. Či je nutný tento bezpečnostný certifikát pri tejto hračke môžeme každý zvážiť sám.

hračka

Ak váhate a neviete, či kúpiť fidget spinner svojím deťom, či vnúčatám, určite by som sa nebál a odporúčal tento neškodný „strojček“, ktorý ich zamestná. Ak by ste sa prešli do školských lavíc, zbadali by ste, že je obdivuhodné aké triky a kúsky dokážu mnohí nadšenci s touto vecou. Možno nie je na škodu dať priestor deťom opäť siahnuť po hračkách ktorým nevadí, že nemajú pripojenie na internet.