Nepodceňujte drobnosti

Keď som bola malá, často som si predstavovala, ako bude vyzerať môj dom, keď vyrastiem. Myslela som na to, ako si ho zariadim. Taktiež som myslela aj na to, ako sa v ňom budem cítiť, koľko detí budem mať, ako ich budem vychovávať. Jednoducho som myslela a predstavovala som si úplne všetko. Moji rodičia mi vraveli, aby som to nerobila, pretože sa potom môže stať, že budem veľmi sklamaná, ale ja som ich reči nevnímala. Plánovanie je môj život, takže som myslela len na to. Kreslila som si plániky, vymýšľala rôzne farebné kombinácie. A asi aj to bol dôvod, prečo sa zo mňa nakoniec stala bytová architektka a dizajnérka.

zábradlí balkon

Určite som mohla dopadnúť aj inak, ale presne pri tomto som mohla využiť svoj potenciál a záľubu v úplných detailoch. Bolo to pre mňa ako stvorené a bolo jasné, že toto ma bude baviť do konca môjho života. Tešila som sa, keď som mohla niekomu kompletne navrhnúť celý byt. A tešilo ma aj to, keď som niekomu ukázala iný pohľad na vec. Mnohí ľudia totižto majú skreslené predstavy o tom, ako by mal vyzerať ich byt alebo dom. Pozerajú sa na veci, ktoré nie sú až také podstatné a zabúdajú na tie, na ktoré by zabúdať nemali. Ako príklad uvediem zabradlie na balkon. Verili by ste tomu, že mnohí ľudia naň začnú myslieť až vtedy, keď sa už chcú nasťahovať?

balkon zábradlí

Je to možno bežná vec a nemalo by ma prekvapovať, že ju ľudia podceňujú, no napriek tomu by som bola radšej, keby ľudia mysleli aj na veci, ktoré nemajú vyslovene pôsobiť esteticky, ale prakticky. Čo by ste predsa bez neho robili? Veď by ste sa báli aj vešať si bielizeň, nemám pravdu? Okrem toho nie je pravda, že nemôže mať estetickú hodnotu. Keď si vyberiete vhodný materiál a zakombinujete do toho rôzne ozdoby, môže byť pokojne aj perfektným doplnkom k celému vášmu bytu. A to je celkom atraktívne, no nie? Takže, prečo by ste sa na to nemohli pozrieť z tejto strany?