Svetlo pre úložné priestory

Bez ohľadu na to aký veľký byt máme tak sa mi zdá že vždy máme málo úložného priestoru. Sú iba dve možnosti :

  • Buď máme naozaj málo úložného priestoru
  • Alebo máme množstvo rokmi nazbieraných a veru často aj pramálo potrebných vecí, ktorých sa veru z rôznych logických aj úplne nelogických dôvodov veru nevieme zbaviť

žárovky

Nech už patríme do ktorejkoľvek skupiny, celkom iste ale odkladacie priestory potrebujeme. Mnoho ľudí má na mieru vyhotovené vstavané skrine.

Ja tiež patrím k ľuďom, ktorí si ich dali presne podľa vlastných požiadaviek vyhotoviť. Po počiatočnom návrhu od firmy a po našich pripomienkach týkajúcich sa hlavne rozmerov jednotlivých častí, rozmerov políc, počte vešiakov a zásuvných modulov sme sa vrhli na vonkajší vzhľad.
Ani navrhovateľ a veru ani my sme ale neriešili otázku osvetlenia priestorov.-

Popár týždňoch nám prišli skrine namontovať. Všetko išlo ako malo. Všetko dojednané ku podivu aj platilo, pracovníci boli milí a dochvíľni. Nebolo sa veru načo sťažovať.

osvětlení

Vstavané skrine boli naozaj pekné. Naukladali sme do nich veci. Veľké množstvo sa tam naozaj aj pomestilo.
Prišlo ale ráno. Vyberám zo skrine veci na oblečenie a nechcem rozsvietiť veľké svetlo, lebo deti ešte spia. Nič ale nevidím. Ešte sa aj zle orientujem v tom, kde sme čo položili. Vtedy som to pochopila :

  • Zabudli sme na svetlo do skrine!

Montovať dodatočne kabeláž by bolo nerozumné a tak sme to museli riešiť LED svetlom na tužkové baterky, ktoré sme namontovali zdola na police tak, aby osvetľovali každú policu samostatne. Uvažovali sme aj nad senzorom- to nám ale prišlo zbytočné. Pri každom otvorení skrine by sa rozsvietil a to aj vtedy, keď je dostatok prirodzeného denného svetla.
A tak nezabudnite aj vy na osvetlenie priestorov, aby ste to nemuseli robiť dodatočne.