Študovanie spojené s alkoholom

Ak použijem spojenie študentský život, čo si predstavíte? Popravde možno tak z 40 % učenie a školu a z 60 % krásne časy plné zábavy, žúrok, randenia a alkoholu. Nemám pravdu? I keď tie percentá som možno neodhadol a niektorých poctivých študentov by som urazil, ale tento pojem som sa snažil opísať z takého dnešného zaužívaného hľadiska. Aspoň  väčšina by mi asi dala za pravdu, že tento pojem nezahŕňa iba večné vysedávanie za knihami, prezentuje takisto mladosť a všetko s ňou spojené.

promoce

Aj nejeden poctivý a šikovný študent si našiel chvíľu, akú venoval skôr svojmu mladému obdobiu, k učeniu sa vrátil neskôr, potreboval si prefiltrovať hlavu a riešiť i veci spojené so životom ako takým, nie poučkami. Určite obľuboval i zábavu a potrebné „utužovanie kolektívneho ducha“.

likér

Aj pokiaľ sa pozrieme na vysokú školu, nájdeme podniky, ktoré sa tešia slušnej návštevnosti vysokoškolského kolektívu. Kolektív sa spolu zíde a teda stane sa, že odskočia na nejaké to pivo, víno, možno dve, tri,… záleží od nálady. Nastáva aj veľmi častá situácia, aká sa údajne týka väčšiny študentov. V pláne ich čakajú dva predmety, ktorých ale od seba delí trojhodinová prestávka a cestovať domov sa im neoplatí. S kamarátmi vyčkávajú a skutočne neďaleko, priamo pod nosom je pohostinstvo alebo bar. Väčšina tam zájde. Alebo nevraviac o prípade, kedy sú nováčikovia z nového prostredia vystrašení, nevedia kde a kam, ako, no po určitom období ich konečne ukľudní akcia, na ktorú sú pozvaní inými vysokoškolákmi, kde sa  samozrejme opäť leje alkohol. A to som ešte nespomenul, že vysokoškolskí študenti  pracujú hlavou, spotrebujú veľa psychickej energie a tak sa opäť stane, že po dočítaní určitých učív si nalejú nejaký ten pohárik vína, či siahnu po vychladenom pive. Niekedy aj z dôvodu, aby vôbec zaspali.

smajlík

•         Týmto opisom však alkohol neobhajujem, ale ani nikoho nekritizujem, len som sa snažil objektívne opísať, do akej miery je alkohol spojený so štúdiom. Tento opis sa  nemusí týkať každého študenta, ale je oficiálne známe, že alkohol je pravidelným„pomocníkom“ pre minimálne 25 % študujúcich na vysokej škole.
Americké štúdiá dokázali, že alkohol je záležitosťou skôr vysokoškolských študentov než tých, ktorí po strednej škole išli pracovať.