Certifikát domu či bytu

Administratíva sa najmä pri stavbe domu sprísňuje a takisto sa sprísňuje pohľad na spotrebu energií v našich domácnostiach. Určite ste sa už stretli s modernými názormi na tepelné čerpadlo, vzduchotechniku, podlahové kúrenie či iný typ energeticky menej náročného telesa na vykurovanie domácnosti. Vykurovanie veľkých domov je najmä v dobe zdražovania energií často komunikované. Ak máte doma stále zastaralý plynový kotol, nie je sa čo čudovať. Takéto produkty nie sú výkonnostne vôbec zlé, ale problém nastáva práve pri spomínanej spotrebe energií, ktorú si takéto telesá vyžadujú.

energetický certifikát

Nie je vykurovanie ako vykurovanie

Keď máte vykúriť rovnakú plochu plynovým kotlom alebo moderným tepelným čerpadlom, rozdiel v spotrebe uvidíte už po niekoľkých týždňoch užívania. Nízka spotreba, ktorú spotrebuje na vykurovanie tepelné čerpadlo, je niekoľkokrát nižšia, ako v prípade kotla. A s tým ide ruka v ruke mesačná platba za energie. Každý by mal rozumieť spotrebe vo svojej domácnosti. Nie je to iba vykurovanie, ale aj ohrev teplej vody či iné funkcie v našej domácnosti. So spotrebou ide ruka v ruke aj energetický certifikát. Energetický certifikát je pojem, ktorý by mal v dnešnej dobe poznať skutočne každý. V energetickom certifikáte je zahrnuté všetko, čo vo vašej domácnosti spotrebuje energiu.

energetický certifikát

Tento certifikát zohľadňuje energie spotrebované na ohrev vody či vykurovanie, ktoré odborníci zisťujú podľa termo kamier. Následná spotreba zistená na chod domácnosti je zaradená do energetickej triedy. Energetické triedy domácnosti sú rozdelené do kategórií od A po G. Pre stavby je dôležitá najmä energetická trieda A. Prečo? Pretože, ak vás čaká stavba nehnuteľnosti, musíte pri kolaudácii splniť energetickú triedu A0. Potrebujete zistiť energetickú triedu svojej nehnuteľnosti? Zistite cenu energetického certifikátu certrifikaciabudovy.