Zatočte so zimnou depresiou

Čokoládová bomba Ak ste si doposiaľ mysleli, že čokoláda je pre organizmus výlučne záťažou plnou rastlinných tukov, ste na omyle. Kvalitné čokolády obsahujúce vysoký podiel kakaa a kakaového masla, majú v sebe prírodnú látku, fenyletylamín, ktorý je nazývaný tiež hormónom zamilovanosti. Náš mozog ho vylučuje v prvotnom ošiale lásky, kedy zažívame najväčšie pocity eufórie. Pravá horká čokoláda s vysokým podielom kakaa vás zaručene nakopne pozitívnou energiou. Ak do seba nechcete pchať žiadne drahé lieky, siahnite po tejto metóde a dajte si záležať na výbere sladkostí. Je totiž dokázané, že kvalitná čokoláda pozitívne pôsobí na našu psychiku i mozgovú aktivitu.

čokoláda

 
Rooibos Rooibos je africká rastlina obsahujúca vitamíny C a E, vďaka ktorým posilňuje imunitný systém. Rooibosový čaj je veľmi lahodný a nie je potrebné, ho nijak dochucovať, či sladiť. Ak však máte chuť experimentovať, táto bylinka je na to vhodná. Chutná je totiž aj s mliekom či na spôsob ľadového čaju. Vďaka obsahu vápnika a horčíka dokáže posilniť telo i myseľ v boji so zimnou depresiou. Podobne ako čokoláda obsahuje tiež flavonoidy, ktoré sú výborným antioxidantom a pohonom na prekrvenie mozgu. Ak by ste chceli skúsiť skôr slovenskú alternatívu, na uvoľnenie nervového systému má priaznivé účinky najmä nechtík lekársky.  
 
Vlašské orechy Pokiaľ zima dala zabrať aj vašej váhe a telo sa potrebuje zbaviť nasýtených mastných tukov, skúste si na raňajky pripravovať vlašské orechy. Vlašské orechy sú bohaté na omega-3, nenasýtené mastné kyseliny a tých zlých nás naopak zbavujú. Pravidelnou konzumáciou znižujú hladinu cholesterolu a riziko srdcovo-cievnych ochorení.

srdce
 
Kakaové maslo Zaručenou liečebnou metódou na urýchlenie regenerácie popraskanej pokožky je prírodné kakaové maslo. Je zdrojom polyfenolov a nasýtených mastných kyselín, ktoré ľahko vsakujú do kože. Na rozdiel od drahých krémov, kakaové maslo poskytuje prírodnú a rýchlu liečebnú metódu. Pomáha dokonca aj pri zápaloch kože.  

čoko

 
Medovkový kúpeľ Medovkový kúpeľ vám pomôže nielen na regeneráciu suchej pokožky, ale aj pri odstránení nervového vypätia. Obsahuje totiž horčiny a éterický olej, citronelu, ktorý ovplyvňuje nervovú činnosť a pomáha pri vyčerpaní. Kyselina rozmarínová zabezpečuje zasa silné protizápalové účinky. Medovka je preto vhodná aj pri liečbe zápalu močového mechúra.