Čo je to masáž lingamu?

Pokiaľ ste sa už niekedy zúčastnili tantrickej masáže, pravdepodobne ste už počuli o slovách Lingam alebo Joni. Ak ste však doposiaľ nikdy podobnú procedúru nenavštívili a ani ste o týchto názvoch nepočuli, vychádzajú zo starodávneho tantrického učenia. Tantra totiž to pochádza z Indického náboženstva, ktorého súčasťou je už po tisícky rokov. Podľa tohto náboženstva ľudia veria v spojenie dvoch božstiev, boha Šiva a bohyne Šakti, ktorí dokázali prepojím svojich fyzických i psychických bytí stvoriť celý vesmír. Od ich vzájomného prepojenia je následne možné odvodiť aj významy slov Lingam, ktorý znamená mužský pohlavný orgán a naopak Joni zase ženský pohlavný orgán.

masážne doplnky

Podľa týchto názvov môžeme potom nájsť i označenia konkrétnych druhov tantrických masáží, ako napríklad Masáž lingamu alebo Masáž joni. Ak by ste teda mali záujem o pánsku masáž odporúčame hľadať procedúry s názvom Masáž lingamu Bratislava tantra, ktoré sú špeciálne zamerané na stimuláciu mužských intímnych partií.

boh a bohyňa

Tantrickí maséri dokážu prostredníctvom dotykov, spojených s používaním rôznych druhov masážnych olejov a iných vonných či bylinkových mastí telo poriadne prekrviť a uvoľniť. Takéto intímne dotyky by, ale nemali viesť primárne k fyzickému uspokojeniu človeka, ale ich zmysel by mal byť oveľa hlbší. Podobne ako pri prepojení indického boha a bohyne a ich fyzického bytia s psychickým, aj cieľom bežnej tantrickej masáže by malo byť spojenie vyššieho bytia s nižším fyzickým bytím. Úloha je teda nie len dosiahnuť uspokojenie, ale hlavne získať i spirituálne významný zážitok, ktorý uvoľní celé fyzické a zároveň aj duševné bytie. Masér sa dokáže v rámci tantrickej masáže zladiť energeticky s klientom a zabezpečiť tak, aby bol jeho zážitok čo najintenzívnejší. Dôležité je však tantrickému pracovníkovi maximálne dôverovať a nebáť sa intimity, pretože len v tom prípade bude možné dosiahnuť úplné uvoľnenie tela i mysle.